福彩分析预测彩吧论坛

Obróbka powierzchni kamiennych福彩分析预测彩吧论坛


Odpowiednie techniki przygotowania powierzchni mają dwojaki sens - pozwalają wykorzystać materiał w każdych warunkach
i jednocześnie dają ciekawe efekty wizualne.

POLER
Powierzchnia powstała w wyniku wygładzenia kompletną serią dysków polerskich. Doskonale uwidoczniona barwa oraz struktura kamienia. Faktura polerowana to także lepsze zabezpieczenie i łatwiejsze utrzymanie kamienia.

SZLIF
Podobnie, jak w przypadku poleru, używa się tu dysków polerskich, ale z pominięciem najwyższych ziarnistości. Strata głębokiego kolorytu kamienia na rzecz faktury niebłyszczącej i antypoślizgowej.

SZCZOTKA (SATYNA)
Powierzchnia nierówna, ale błyszcząca. Powstaje poprzez spłomieniowanie powierzchni, a następnie przetarcie jej szczotkami diamentowymi. Pominięcie etapu płomieniowania daje efekt satyny płytkiej, tzw. skintouch.

PŁOMIEŃ
Najlepsza faktura antypoślizgowa. Stosowana najczęściej na zewnątrz, na ciągi komunikacyjne narażone na kontakt z wodą, śniegiem i lodem itp. Faktura chropowata, powstała w wyniku oddziaływania płomieniem o wysokiej temperaturze. Znaczna strata kolorytu kamienia.

MŁOTKOWANIE
Proces polegający na mechanicznym skuciu powierzchni. Efekt jest niemal identyczny jak w przypadku płomieniowania.

PIASKOWANIE
Oddziaływanie na powierzchnię kamienia ziarnami piasku uderzającymi pod dużym ciśnieniem. Powstała w ten sposób faktura jest w miarę gładka, ale jednocześnie chropowata. Po nałożeniu na kamień specjalnej folii, wypiaskować można ciekawe wzory lub litery.

SABLINO
Złożony proces przygotowania powierzchni, polegający na jej oszlifowaniu, następnie wypiaskowaniu, a na końcu - wyszczotkowaniu.
澳门网上棋牌游戏澳客足彩胜负指数澳客网最新手机版澳客网竞彩足球推荐澳客网3d专家杀号澳客足彩网电脑版